کد خبر: 4226022
تاریخ انتشار : ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۵

نخستین نشست «شورای نهضت بانوان قرآنی گلستان» برگزار شد

نخستین نشست «شورای نهضت بانوان قرآنی گلستان» با ابلاغ رویکرد اساسنامه جدید سازمان دارالقرآن الکریم روز گذشته، ۱۹ تیرماه در تبلیغات اسلامی گلستان برگزار شد.

جلسه شورای نهضت بانوان قرآنی در تبلیغات اسلامی گلستان

به گزارش ایکنا از گلستان، به نقل از روابط عمومی تبلیغات اسلامی گلستان نخستین نشست «شورای نهضت بانوان قرآنی گلستان» با ابلاغ رویکرد اساسنامه جدید سازمان دارالقرآن الکریم با حضور بانوان فعال قرآنی روز گذشته، ۱۹ تیرماه در سالن اجتماعات شهید سلیمانی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان برگزار شد.

محمد قدوسی‌زاده، رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی استان ضمن عرض تسلیت به‌مناسبت فرارسیدن ایام محرم و سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و همچنین تقدیر و تشکر از زحمات اعضای شورا بیان کرد: به برکت پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به دست بنیانگذار و معمار کبیر انقلاب امام خمینی(ره) نقطه عطفی شد که بانوان بتوانند در عرصه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی حضور و نقش‌آفرینی مؤثری داشته باشند.

 وی با اشاره به نقش مهم بانوان فعال در توسعه امور قرآنی جامعه، براساس منویات مقام معظم رهبری در راستای نقش‌آفرینی محوری و اساسی و همچنین در شکل‌گیری تمدن نوین انقلاب اسلامی گفت: حضور بانوان در عرصه و فعالیت‌های قرآنی الهام‌بخش جامعه زنان خواهد بود.

رئیس اداره قرآنی تبلیغات اسلامی گلستان تصریح کرد: به برکت اندیشه ناب امامین انقلاب اسلامی، زمینه رشد تعالی بانوان در این دوران فراهم شد.

قدوسی‌زاده در ادامه به تشریح و بیان دستورالعمل، مأموریت‌ها و اهداف راهبری فعالیت‌های جریان نهضت بانوان قرآنی استان به‌ویژه به شاخصه گفتمان برتر اقامه فریضه جهادتبیین و گفتمان‌سازی نهضت زندگی با آیه‌ها در لایه‌های مختلف و عملیات محرم با محوریت مقاومت و پیشرفت در بستر خانواده و خویشاوندان در راستای اعتلای خانواده، عفاف و حجاب و سبک زندگی قرآنی و همچنین شبکه‌سازی حلقه‌های میانی در راستای ارتقای دانش و پیاده‌سازی اهداف مورد نظر اشاره داشتند.

در پایان اعضای شورا ضمن بیان ارائه دیدگاه‌ها و نقطه نظرات، انتخابات شورای استان را انجام دادند که به ترتیب سید زهرا حسینی جبلی به عنوان رئیس شورا و فاطمه کریمی به‌عنوان دبیر نهضت بانوان قرآنی استان گلستان به مدت یک سال انتخاب شدند.

انتهای پیام
captcha