کد خبر: 4077272
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۳

کرسی تلاوت و تفسیر قرآن ضیافت‌نور در علی‌آبادکتول برگزار شد

سیصد و هفتاد و هفتمین کرسی تلاوت و تفسیر قرآن ضیافت نور با عنوان «امام سجاد(ع) اعجاز کربلا » روز گذشته، ۱۸ مرداد در مصلای امام رضا(ع) علی آبادکتول برگزار شد.

زنگانه مدیر و مجری ضیافت نور علی اباد کتولبه گزارش ایکنا از گلستان، سیصد و هفتاد و هفتمین کرسی تلاوت و تفسیر قرآن ضیافت نور با عنوان «امام سجاد(ع) اعجاز کربلا » روز گذشته،  ۱۸ مرداد در مصلای امام رضا(ع) علی آبادکتول برگزار شد.

این جلسه با زمزمه‌های دعای توسل و مداحی توسط محمدابراهیم جهش آغاز شد. محمد باقر زنگانه با بیان حکمت ۸۲ نهج‌البلاغه به ۵ وصیت امیرمؤمنان اشاره کرد و گفت: ۱- عدم امیدواری به غیر خدا ۲- جز از گناه خود نترسیدن ۳- شرم نداشتن از گفتن نمی‌دانم وقتی پاسخ سؤالی را نمی‌داند ۴- شرم نکردن در فراگیری و آموزش چیزی که نمی‌داند ۵- شکیبایی و صبر که برای ایمان به منزله سر برای بدن است. از جمله مباحثی بود که امام علی‌(ع) در نهج‌البلاغه به آن اهتمام داشتند.

در ادامه تلاوت آیات ۸ تا ۲۷ سوره اعراف توسط هادی تجری، قاری ممتاز استانی تداوم بخش برنامه‌ها و نورانیت بخش جلسه بود.

همچنین در این جلسه قرآنی علی‌اصغر زنگانه، مجری برگزاری ضیافت‌نور به تفسیر سوره کوثر پرداخت و گفت: دشمنان اموی به فرماندهی ابوسفیان با پیامبر جنگیدند و پس از اظهار منافقانه به ایمان و اسلام، منتظر صدمه زدن به اسلام بودند؛ تا اینکه امام علی‌(ع) وصی پیامبر(ص) را کنار زده و با به شهادت رساندن آن حضرت‌، همسرش زهرا(س)‌، امام حسن و سرانجام به انقطاع نسل پیامبر(ص) در کربلا برآمدند و بیرحمانه حتی علی اصغر شش ماهه را به شهادت رساندند اما خداوند امام سجاد و امام باقر را حفاظت کرد تا نسل امامان اهل‌بیت‌(ع) تداوم پیدا کند.

وی همچنین با تلاوت آیات ۲۶ تا ۴۹ سوره حجر و آیات ۷۴ تا ۸۳ سوره صاد و آیات ۸ تا ۲۷ سوره اعراف حول محور دمیدن روح الهی در انسان هنگام خلقت‌، عدم سجده ابلیس بر انسانی که دارای روح خدایی «وَ نَفَختُ فیه مِن روُحی» است ارائه کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha