کد خبر: 4047249
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۱
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان بیان کرد:

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان در حاشیه مراسم هفته هنر انقلاب اسلامی گلستان، گفت: امیدوارم در حد توان بکوشیم اندیشه‌های شهید مرتضی آوینی این هنرمند متعهد و انقلابی را بازشناسی کرده و به نسل جوان هنرمند منتقل کنیم.

محمد رعیت مدیر کل فرهنگ و ارشاد گلستانبه گزارش ایکنا از گلستان، به نقل از روابط عمومی فرهنگ و ارشاد‌ اسلامی گلستان، مراسم گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی و آیین معارفه رئیس حوزه هنری استان گلستان با حضور رئیس حوزه هنری کشور، معاون راهبری استان‌های حوزه هنری، هماهنگی امور اقتصادی استاندار گلستان، مسئول اداره کل دفتر استاندار و روابط عمومی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان و جمعی از مدیران کل و مسئولان، خانواده‌ی معزز شهدا و ایثارگران و اهالی فرهنگ، هنر و رسانه امروز، 17 فروردین‌ماه در سینما عصر جدید برگزار شد.

در حاشیه‌ این مراسم «محمد رعیت» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان ضمن ادای احترام به سید شهیدان اهل‌قلم شهید مرتضی آوینی و گرامیداشت هفته‌ هنر انقلاب اسلامی، گفت: شهید آوینی تجلی هنر انقلاب اسلامی است و تمام لحظه‌های عمر خود را در میسر تحقق ارزش‌های انقلاب اسلامی در قالب هنر صرف کرد و خدمات گسترده هنری از خود به یادگار گذاشت.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان افزود: شهید آوینی بین هنر، تفکر و عرفان ارتباط خاصی قائل بود و اعتقاد داشت هنر از لحاظ مضمون و محتوا عین تفکر و حکمت و عرفان است و تنها در نحوه بیان و تجلی از آنان متمایز می‌شود و مایه اصلی هنر نیز عشق و عرفان است، مسیحای عشق بوده که روح شیدایی در پیکر هنر می‌دمد و اگر این روح نباشد، هنر نیز جسدی مرده بیش نیست.

رعیت ادامه داد: سالروز شهادت این هنرمند فرزانه و انقلابی به‌عنوان روز هنر انقلاب اسلامی نامیده شده است و امیدوارم که در حد توان بکوشیم اندیشه‌های این هنرمند متعهد و انقلابی را بازشناسی کرده و به نسل جوان هنرمند امروز منطبق با منویات رهبر معظم انقلاب و گام دوم انقلاب اسلامی منتقل کنیم.

در این مراسم از خدمات محمد خواجه‌نژاد قدردانی به عمل آمد و سید حسام بنی فاطمه با حکم محمدمهدی دادمان، رئیس حوزه هنری کشور به‌عنوان رئیس جدید حوزه هنری استان گلستان معارفه شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: