کد خبر: 4089800
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۶

طرح تعالی قرآن در محلات در بندرگز اجرا شد

طرح تعالی قرآن با عنوان «نسیم آموزهای قرآن در محلات» با حضور امام جمعه شهرستان بندرگز، فرماندار، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی بندرگز و جمعی از مسئولین شهرستانی امروز، ۱۲ مهر در محوطه مسکن مهر شهرستان بندرگز برگزار شد.

اجرای طرح تعالی قرآنی با عنوان نسیم  آموزهای قرآنی در محلات در بندرگز

به گزارش ایکنا از گلستان، طرح تعالی قرآنی با عنوان «نسیم آموزهای قرآن در محلات» با حضور امام جمعه شهرستان بندرگز، فرماندار، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی بندرگز و جمعی از مسئولین شهرستانی امروز، ۱۲ مهر در محوطه مسکن مهر شهرستان بندرگز برگزار شد.

امام جمعه بندرگز در این مراسم گفت: زندگی حقیقی و حیات طیبه در پرتو علم به دستور‌ها و رهنمود‌های قرآن شکل می‌گیرد؛ چرا که قرآن روش صحیح زیستن را به انسان می‌آموزد و برنامه‌ای را که در بر گیرنده تمام ابعاد زندگی انسان و تضمین کننده سعادت فردی، اجتماعی، دنیوی و اخروی است، ارائه می‌دهد.

حجت‌الاسلام حسینی تصریح کرد: انسان به میزان به کار گرفتن آموزه‌ها و دستور‌های قرآن در زندگی موفقیت کسب خواهد کرد، اما هر اندازه از قرآن فاصله بگیرد، دچار خسارت و ضرر خواهد شد.

امام جمعه بندرگز به روایتی از رسول اکرم پیرامون تمسک به قرآن کریم اشاره کرد و تصریح کرد: پیامبر اکرم(ص) فرمودند «هرگاه آشوب‌ها چون شب تار شما را فرا گرفت به قرآن رو آورید و بدان چنگ زنید؛ زیرا قرآن شفیعی است که شفاعتش پذیرفته می‌شود. هر که قرآن را پیشواى خود کرد به بهشتش رهبرى کند و هر که از آن پیش افتد و آن را پشت سر خود قرار دهد به دوزخش کشاند. قرآن راهنمایی است که به بهترین راه‌ها راهنمایی کند».

امام جمعه بندرگز گفت: قرآن برای افراد و جامعه هدایتگر می‌باشد؛ هر ملتی که به قرآن تمسک کند در دنیا و آخرت سعادتمند است.

وی قرآن کریم را برنامه‌ای هدفمند برای زندگی بشر خواند و افزود: از نظر مصداقی افرادی که به قرآن عمل کردند به سعادت حقیقی دست یافتند؛ برای نمونه جمهوری اسلامی ایران ضمن اطاعت از دستورات قرآن که می‌فرماید: «اطیعوا الله و اطیعوا الرسول» و گردن نهادن به فرامین، ولی فقیه خود امروز به لطف خدا در منطقه به عنوان ابر قدرت و در جهان قدرت نوظهور شناخته می‌شود.

حجت‌الاسلام حسینی افزود: اگر بخواهیم آموزه‌های قرآنی در زندگی جاری شود ابتدا باید از محل سکونت و محلات شروع کرد، لذا اجرای این طرح و آموزش قرآن در محلات زمینه را برای ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه مهيا خواهد کرد.

همچنین، اجرای برنامه‌های قرآنی و همخوانی سرود فرزندان نور از جمله برنامه‌های فرهنگی در این مراسم بود.

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha