کد خبر: 4087990
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۷

مراسم یادواره شهدای اهل‌سنت در نگین‌شهر برگزار شد

مراسم یادواره شهدای اهل‌سنت با حضور امام‌جمعه نگین شهر و ائمه جماعات اهل‌سنت شامگاه، 3 مهر در مسجد جامع روستای قورچای نگین‌شهر برگزار شد.

حجت الاسلام بابامحمدی امام جمعه نگین شهربه گزارش ایکنا از گلستان، مراسم یادواره شهدای اهل‌سنت با حضور امام‌جمعه نگین‌شهر و ائمه جماعات اهل‌سنت شب گذشته، 3 مهر در مسجد جامع روستای قورچای نگین‌شهر برگزار شد.

حجت‌الاسلام بابا محمدی، امام‌جمعه نگین‌شهر در این مراسم به آیه 169 آل عمران که خداوند می‌فرماید: «هرگز كسانى را كه در راه خدا كشته شده‏‌اند مرده مپندار بلكه زنده‏‌اند كه نزد پروردگارشان روزى داده مى‌‏شوند» اشاره کرد و گفت: شهادت بالاترین مقام نزد خداوند بوده که قسمت هر فردی نمی‌شود در واقع شهادت معامله با خداوند است که در آن بهره فراوانی نهفته است.

امام‌جمعه نگین‌شهر افزود: وقتی اولین خون شهيد بر زمین ریخته می‌شود تمام گناهان او از بين می‌رود و این شخص همچون کودکان معصوم به دیدار پروردگار خود می‌روند.

امام‌جمعه اهل‌سنت نگین‌شهر با بیان‌اینکه بزرگداشت یادواره شهدا به منظور مرور خاطرات گذشته نیست بلکه برای تربیت نسل‌های آینده است، تصریح کرد: امروزه دشمن سعی دارد تا با جنگ نرم به اسلام ضربه وارد کند باید در این زمینه آگاه باشیم.

حجت‌الاسلام بابامحمدی تصریح کرد: مردم باید در تمامی عرصه‌ها هوشیار باشند و با همان روحیه هشت سال دفاع‌مقدس با مهارت و توانایی که دارند با ابزار یزیدیان زمانه مقابله کنند.

حجت‌الاسلام بابامحمدی اظهارکرد: اهل‌بیت(ع) کلمه «توحید» را به ما آموختند و نباید بنده غیر از خدا باشیم و همچنان که شهدای عزیزمان این موضوع را به خوبی درک کردند و از بندگی خود نیز آزاد و بنده خداوند یگانه بودند.

وی در ادامه با اشاره به‌ اینکه اقتدار ایران به واسطه جایگاه مردم و خون شهدا است، گفت: شهدا با از خودگذشتگی به افتخار بزرگی نائل شدند و‌ ما باید ادامه دهنده راه شهدا به‌ویژه شهدای دفاع مقدس باشیم چرا که با دادن خون خود از این مرز و بوم دفاع کردند و مانع تجاوز دشمن شدند.

بابامحمدی تصریح کرد: اکنون دشمن درصدد پایمال‌کردن این جانفشانی‌ها و رشادت‌های رزمندگان بوده و امروز وظیفه ما است که دشمن را بشناسیم و با بصیرت خود مانع نفوذ آنها باشیم.

در این مراسم از خانواده‌های شهدا و خیر نمونه کشوری عبدالمجید زیتونلی که با همت و پشتکار خود چهار هزار اصله درخت در این روستا به نیت چهار هزار شهيد استان گلستان غرس کرده بود تقدیر شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha