کد خبر: 4066405
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۹

بازدید امام‌جمعه کلاله از دارالقرآن آخوند نیازی

به مناسبت هفته تبلیغ و اطلاع‌رسانی دینی امام‌جمعه کلاله به همراه رئیس اداره تبلیغات اسلامی و فرمانده سپاه پاسداران روزگذشته، 3 تیرماه از دارالقرآن آخوندنیازی شهرستان کلاله بازدید کرد.

امام جمعه شهرستان کلاله در جمع قرآن آموزان دارالقرانبه گزارش ایکنا از گلستان، به مناسبت هفته تبلیغ و اطلاع‌رسانی دینی امام‌جمعه کلاله به همراه رئیس اداره تبلیغات اسلامی و فرمانده سپاه پاسداران روز گذشته، 3 تیرماه از دارالقرآن آخوندنیازی شهرستان کلاله بازدید کرد.

امام‌جمعه کلاله در این مراسم گفت: جامعه امروزی با هجمه‌های فرهنگی دشمنان اسلام، به شناخت معارف قرآنی نیاز دارد و باید تلاش کنیم که نسل جدید و جوان جامعه از آموزه‌های قرآنی بهره‌مند شوند چرا که در این صورت آینده و موفقیت کشور تضمین می‌شود.

حجت‌الاسلام قاسمی با بیان اینکه تلاوت و قرآن‌آموزی باید همراه با تدبر، تفکر و عمل و تأثیر‌پذیری از قرآن باشد، افزود: جوانی که با معارف قرآنی تربیت پیدا کند، قطعاً در واگذاری مسئولیت‌ها راه نادرست را انتخاب نمی‌کند ولی فردی که با قرآن بیگانه باشد، اهمیتی به دستورات الهی نمی‌دهد.

امام‌جمعه کلاله با تأکید بر اینکه قرآن کریم معجزه جاودان و بی‌نظیر حضرت محمد(ص) است، تصریح کرد: هر فردی با نزدیکی به قرآن کریم از گناهان و آلودگی‌ها دور می‌شود به همین علت بر اساس فرمایشات رهبر انقلاب اسلامی باید نهضت قرآنی بزرگی را در کشور آغاز کنیم تا جوانان را از گناهان در امان نگه داریم.

امام‌جمعه کلاله با اشاره به اینکه ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه سبب کاهش و ریشه‌کنی آسیب‌های اجتماعی می‌شود، افزود: فعالیت مؤسسات غیردولتی قرآنی در راستای ترویج و گرایش جوانان و نوجوانان به قرآن بسیار حائز اهمیت بوده و باید از این مؤسسات حمایت قابل قبولی به انجام رسیده و تلاش کنیم که این تشکیلات قرآنی در محلات و با همکاری خود مردم گسترش پیدا کند.

گفتنی است؛ دارالقرآن آخوند نیازی در شهرستان کلاله با بیش از 160 قرآن آموز اهل‌سنت در رده‌های مختلف سنی مشغول فعالیت است که تاکنون بیش از 100 حافظ قرآن در سطوح مختلف تربیت کرده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha