کد خبر: 4066087
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۹
امام جمعه اهل‌سنت آق‌قلا بیان کرد:

تبلیغ؛ گنج روحی و معنوی جامعه اسلامی

امام جمعه اهل‌سنت آق‌قلا گفت: تبلیغ و اطلاع‌رسانی دینی در عصر حاضر گنج روحی و معنوی جامعه اسلامی است.

آخوند رهبر امام جمعه اهل سنت آق قلا

به گزارش ایکنا از گلستان، آخوند عبدالرزاق رهبر، امام جمعه اهل‌سنت آق‌قلا در گردهمایی جهادگران فرهنگ و تبلیغ گفتمان ساز که امروز اول تیرماه در سالن ولایت تبلیغات گلستان برگزار شد، گفت: تبلیغ و اطلاع‌رسانی دینی در عصر حاضر گنج روحی و معنوی جامعه اسلامی است.

امام جمعه اهل‌سنت آق‌قلا افزود: سازمان تبلیغات اسلامی از مولودهای انقلاب اسلامی در راستای تبلیغ دین بوده و دستگاهی خدمتگزار، تسهیلگر و حمایت‌کننده جریان‌های دینی و مردمی در عرصه سنت حسنه تبلیغ دین بوده است.

آخوند رهبر اظهار کرد: توجه ویژه به فرهنگ اصیل اسلامی می‌تواند میزانی برای ایمان یک مومن، طلبه، موسس، خادم اسلام، محسنین و مدیریت فرهنگ جامعه باشد که با تزریق روحی گنج معنوی تبلیغ رونق بخشیده می‌شود.

امام‌جمعه اهل‌سنت آق‌قلا با بیان‌اینکه در مفاهیم قرآنی به تبلیغ و اطلاع‌رسانی دینی   توجه ویژه شده است، تصریح کرد: هر قسمت از قرآن و مفهوم معنوی آن، گویای تبلیغ و اطلاع‌رسانی است و فرهنگ تبلیغی و اطلاع‌رسانی رسول اکرم(س) در صدر اسلام و امامین انقلاب سبب شده شهدای بزرگی چون چمران، رجایی، حاج قاسم و بزرگان بسیاری پرورش پیدا کنند.

آخوند رهبر بیان کرد: نگاه آینده نگر و دقیق امام در سال ۱۳۶۰ باعث ایجاد مرکزی شد که امروز به‌عنوان سازمان تبلیغات اسلامی در حال ارائه فعالیت بوده و با عنایت ابتدایی امام شروع شد که تحت ولایت مقام معظم رهبری به کار خود ادامه داد.

آخوند رهبر تصریح کرد: شناخت اخلاق و رفتار یک روحانی توسط مردم می‌تواند در جذب مخاطب به ارزش‌ها و شعائر دینی اثرگذار باشد.

وی تصریح کرد: باید با بهره‌گیری از امکانات موجود مفاهیم دینی را در بین آحاد جامعه گسترش داده و اقدامات دشمنان اسلام و قرآن را در راستای بدبین کردن مردم نسبت به فعالان عرصه فرهنگی می‌توان خنثی کرد.

امام جمعه اهل‌سنت آق‌قلا افزود: علما و مبلغان طلایه‌داران و پرچمدار عرصه تبلیغ دین است اما این امر تکلیفی بر گردن تک‌تک آحاد جامعه اسلامی بوده و تبلیغات اسلامی نیز خادم و حامی فعالیت‌های این عرصه خواهد بود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :