کد خبر: 4065994
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۷

اولویت دادگستری احقاق حقوق عامه و عدالت است

دادستان‌گنبدکاووس با بیان‌اینکه اولویت دادگستری احقاق حقوق عامه و عدالت است، تصریح کرد: باید شخصیت، سیره و سبک زندگی شهدا به‌ویژه شهید بهشتی را مورد مطالعه قرار دهیم و آن را برای نسل جوان بازگو کنیم.

دیدار امام جمعه گنبد و رئیس دادستان و کارکنان گنبد کاووسبه گزارش ایکنا از گلستان، حجت‌الاسلام مهدی ترابی، امام جمعه گنبد‎کاووس در دیدار با رئیس و کارکنان دادگستری که امروز 1 تیرماه در دفتر امام جمعه گنبد‌کاووس برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید آیت‌الله بهشتی و هفته قوه قضاییه گفت: رفتار نیکو، سجایای اخلاقی و عزت روحی شهید بهشتی باید الگو باشد و بنابراین باید با برنامه‌ریزی‌های مناسب با جهاد‌تبیین این ویژگی‌ها را به عموم جامعه معرفی نمائیم

امام جمعه گنبد‌کاووس در ادامه به مظلومیت شهید بهشتی در دوران حیاتش اشاره کرد و افزود:  منافقین بدنبال ترور شخصیت ایشان بودند که شهادت ایشان حقانیت شهید بهشتی را بر همگان روشن کرد.

حجت‌الاسلام ترابی افزود: شهید بهشتی در رسیدگی به امور و اهمیت به نظم آن قدر قوی و مقتدر بود که قبل از 60 سالگی به تعبیره امام‌(ره) ملتی بود برای این ملت.

امام جمعه گنبد‌کاووس با بیان‌اینکه صفات شهید بهشتی باید الگو و اسوه در زندگی و کار ما باشد، تصریح کرد: خواه ناخواه تمام صفات این شهید در زندگی و کار برای ما الگو و اسوه است و اگر فردای قیامت به ما بگویند چرا نظم و حق را رعایت نکردید باید جوابگو باشیم.

حجت‌الاسلام ترابی با بیان‌اینکه مبارزه جدی با فساد یکی از مطالبات جدی مردم از دستگاه قضا است، تأکید کرد: مردم از دستگاه قضائی می‌خواهند که با فساد و مفسد برخورد کند.

امام جمعه گنبدکاووس با بیان‌اینکه امروز کشور در وضعیتی است که نیاز به امید آفرینی دارد، افزود: دشمن برای از بین بردن امید مردم، اتاق فکر تشکیل داده اما مردم شریف ایران همواره توجه داشته‌اند.

دادستان‌گنبدکاووس نیز در این مراسم تصریح کرد: ثروت قدرت می‌آورد‌، علم و دانش شهرت با خود همراه دارد‌، اخلاق موجب محبوبیت و خدمت صادقانه به مردم ابدیت می‌آورد.

ایزد با بیان‌اینکه اولویت دادگستری احقاق حقوق عامه و عدالت است، تصریح کرد: امید است که شخصیت سیره و سبک زندگی شهدا به‌ویژه شهید بهشتی را مورد مطالعه قرار دهیم و آن را برای نسل جوان بازگو کنیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha