کد خبر: 4058562
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۴

همایش «جوان با نشاط و سالم» در علی‌آباد‌ کتول برگزار شد

به مناسبت فرارسیدن روز ملی جمعیت همایش «جوان با نشاط و سالم» با حضور امام جمعه علی آبادکتول و مسئولان استانی روزگذشته، ۳۰ اردیبهشت در سالن اداره فرهنگ و ارشاد علی‌آباد کتول برگزار شد.

همایش جوان با نشاط و سالم در علی ابادبه گزارش ایکنا از گلستان، به مناسبت فرارسیدن روز ملی جمعیت همایش «جوان با نشاط و سالم» با حضور امام جمعه علی‌آباد کتول و مسئولان استانی روز گذشته، 30 اردیبهشت در سالن اداره فرهنگ و ارشاد علی‌آباد کتول برگزار شد.

امام جمعه علی آباد‌کتول در این همایش گفت: اسلام نسبت به فرزندآوری، اهمیت خاصی قائل است، اگر پدر و مادری ۳ فرزند را تربیت کنند اهل بهشت می‌شوند، لذا از نظر اسلام فرزندآوری یک جهاد به‌شمار می‌آید و همه باید جهت رشد جمعیت سالم و جوان بر مبنای اصول اعتقادی تلاش کنیم و به توصیه‌های مقام معظم رهبری توجه داشته باشیم.

حجت‌الاسلام مهدی‌نژاد با بیان‌اینکه برای رسیدن به افزایش جمعیت و اصلاح هرم جمعیتی باید برنامه‌ریزی داشته باشیم و به سایر جنبه‌های زندگی توجه کنیم، افزود: زمینه‌های اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و سایر مصادیق بر رشد جمعیت یک جامعه تأثیر دارد.

امام جمعه علی‌آباد کتول با اعتقاد بر اینکه با دستور و قانون نمی‌توان جمعیت را افزایش داد، گفت: لازمه این امر صحبت کردن با مردم، قانع کردن و سپس تغییر دادن نگرش آن‌هاست.

حجت‌الاسلام مهدی‌نژاد با اشاره به روز ملی جمعیت گفت: دشمنان به آینده کشور و بحران جمعیت امید بسته‌اند چراکه جمعیت ما رو به پیری است، لذا مسئولان علاوه بر تبیین مشوق‌های افزایش جمعیت برای تشویق فرزندآوری به وعده‌های خود سریع عمل کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha