کد خبر: 4043272
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۹
استاندار گلستان:

استاندار گلستان در پیامی ارتحال حضرت آیت الله العظمی سید محمدعلی علوی گرگانی مرجع عالیقدر جهان اسلام را تسلیت گفت و آثار وی را روشنگر جویندگان علم و معرفت در تمامی ادوار دانست.

 آیت الله علوی گرگانی

به گزارش ایکنا از گلستان، علی محمد زنگانه، استاندار گلستان در پیامی ارتحال حضرت آیت الله العظمی سید محمدعلی علوی گرگانی، مرجع عالیقدر جهان اسلام را تسلیت گفت.

متن پیام تسلیت علی محمد زنگانه به شرح زیر است.

بسم‌الله الرحمن الرحیم

انالله و انا الیه راجعون

ارتحال عالم جلیل القدر و دانشمند فرزانه حضرت آیت‌الله العظمی سید محمد علی علوی گرگانی رضوان‌الله علیه موجب تاثر و تالم شد.

بی‌تردید نگارستان ایران فقیهی عالی مقام و مرجعی بصیر را از دست داده است که در طول عمر شریف و با برکت خود از محضر اساتیدی، چون آیت‌الله العظمی بروجردی، آیت‌الله العظمی امام خمینی، آیت‌الله حائری، آیت‌الله سید محمد محقق داماد و آیت‌الله حاج آقا مرتضی حائری یزدی بهره برد و صد البته شاگردانی توانمند را تربیت نمودند.

مردم انقلابی ایران اسلامی و استان گلستان هرگز منبر‌های دلنشین این مرجع بزرگ شیعیان جهان را از یاد نخواهند برد و فراتر از آن بیش از ۶۰ اثر فقهی چاپی و خطی ایشان روشنگر جویندگان علم و معرفت در تمامی ادوار خواهد بود.

اینجانب ارتحال ملکوتی حضرت آیت‌الله العظمی علوی گرگانی رضوان‌الله علیه را به محضر حضرت، ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف، نایب بر حق ایشان مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای مدظله العالی، سلسله جلیله روحانیت و مرجعیت شیعه، بیت معزز ایشان و تمامی مردم داغدار گلستان و ایران اسلامی تسلیت عرض می‌نمایم و از درگاه خداوند متعال غفران الهی برای ایشان و صبر جمیل برای بازماندگان مسئلت دارم.

همچنین استاندار گلستان طی پیامی جداگانه سه روز عزای عمومی در گلستان اعلام کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: