لیست تمامی پرونده ها
انا من حسین

انا من حسین

حسين، وارث آدم که به بني آدم زيستن داد و وارث پيامبران بزرگ، که به انسان «چگونه بايد زيست» را آموختند - اکنون آمده است تا در اين روزگار، به فرزندان آدم «چگونه بايد مرد» را بياموزد! حسين آموخت که «مرگ سياه» سرنوشت شوم مردم زبوني است که به هر ننگی تن می‌دهند تا « زنده بمانند»، چه کساني که گستاخي آن را ندارند که «شهادت» را انتخاب کنند «مرگ» آنان را انتخاب خواهد کرد! در پرونده ویژه محرم 1444 ایکنا همراهمان باشید.
جهاد چهل و دو ساله

جهاد چهل و دو ساله

به نظر من جهاددانشگاهي فقط يك نهاد نيست، بلكه يك فرهنگ است، يك سمت‌گيري و حركت است. هرچه بتوانيم ما اين فرهنگ را در جامعه گسترش دهيم و آن را پايدار و استوار كنيم. كشور را به سمت سربلندي و عزت و استقلال حقيقي بيشتر پيش برده‌ايم. شما اسم‌تان جهاددانشگاهي است،‌ روي اين اسم تكيه كنيد و به مقتضاي اين اسم تمسك كنيد و حقيقتا جهاد كنيد. (بخشی از بیانات مقام معظم رهبری در جمع جهادگران دانشگاهی) پرونده خبری «زیست بوم نوآوری نخبگان ایران» به انگیزه بازخوانی رویدادها و گزارش‌های چهل و دومین سالگرد تأسیس جهاددانشگاهی ایجاد شده است.
جانِ کلام

جانِ کلام

کلمه نیز مرگ و زندگی دارد، قرآن برای کلمه زنده که از آن به «قول سدید» به معنای سخن مناسب، ‌درست و شایسته تعبیر می‌کند، سهم بزرگی قایل است و آن را سبب اصلاح اوضاع انسان در گذشته و آینده برمی‌شمارد. با این وصف یکی شاه راه‌های رسیدن و شدن توقف در ایستگاه سخنان سازنده آن هم از انسان‌های متعالی و روشن است. باید بسیار شنید و بسیار دانست تا جریان‌ها، موج‌ها و آفات زندگی دنیایی ما را با خود با ناکجاآباد روزگار نکشاند و آن شویم که باید. «جانِ کلام»‌ بر آن است جرعه‌ای از سخنان بزرگان و با گلچینی در اندیشه‌های ناب قرآنی، اخلاقی و انسانی هدیه شما خوبان کند.
1