شانزدهمین جشنواره ملی فرهنگ و اقتصاد اقوام ایران‌زمین در گلستان آغاز شد
کد خبر: 4183192
تاریخ انتشار : ۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۲۱:۵۹

شانزدهمین جشنواره ملی فرهنگ و اقتصاد اقوام ایران‌زمین در گلستان آغاز شد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان گفت: شانزدهمین دوره جشنواره ملی فرهنگ و اقتصاد اقوام ایران‌ زمین در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی استان در گرگان فعالیت خود را آغاز کرد.

شانزدهمین جشنواره اقوام ایران زمین در گلستان

به گزارش ایکنا از گلستان محمدجواد ساوری، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان امروز، ۲۹ آبان در جمع خبرنگاران گفت: شانزدهمین دوره جشنواره فرهنگ و اقتصاد اقوام ایران‌ زمین در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی استان در گرگان فعالیت خود را آغاز کرد.

وی ادامه داد: این جشنواره از امروز بیست و نهم آبان تا ۳ آذر به مدت پنج روز از ساعت ۱۷ تا ۲۲ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان در جاده گرگان به آق‌قلا پذیرای علاقمندان است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان گفت: در این جشنواره صنایع دستی، سوغات و غذا‌های سنتی همه اقوام و استان‌های کشور و همچنین کشور‌های افغانستان، قزاقستان و ترکمنستان، در ۲۵۰ غرفه مختلف، عرضه می‌شود و حدود یکصد غرفه از آن در اختیار استان گلستان است.

وی افزود: گروه‌های هنری در این جشنواره به اجرای موسیقی و آئین‌های سنتی خواهند پرداخت و هر روز هم خوانندگانی مطرح ملی اجرا خواهند کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان بیان کرد: در این دوره، حضور فعال گروه‌های سیاه چادر، مزارع گردشگری و بخش روستایی و عشایری را نیز خواهیم داشت.

ساوری گفت: برگزاری بخش‌های علمی و پژوهشی و نشست‌های تحقیقاتی با محوریت جزیره آشوراده، دیوار تاریخی گرگان و بافت تاریخی هم در این جشنواره، برنامه‌ریزی شده است.

وی گفت: ایجاد شور و نشاط اجتماعی، تقویت و نمایش وفاق ملی، حمایت از هنرمندان این حوزه و معرفی ظرفیت‌های استان گلستان از اهداف اصلی برگزاری این جشنواره است.

انتهای پیام
captcha