طرح قرآنی «مستورا» در گرگان اجرا می‌شود
کد خبر: 4182815
تاریخ انتشار : ۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۰

طرح قرآنی «مستورا» در گرگان اجرا می‌شود

رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان گرگان از اجرای طرح ملی «مستورا» برای کاربردی‌سازی مفاهیم قرآنی در سطح شهرستان گرگان خبر داد و گفت: در طرح قرآنی مستورا تلاش شده است تا ۱۲ فراز کاربردی از قرآن در ۱۲ روز به افراد آموزش داده شود.

پوستر طرح قرآنی «مستورا»حجت‌الاسلام سید محمدجواد محمدزاده، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گرگان در گفت‌‌وگو با ایکنا از گلستان در رابطه با طرح ملی قرآنی «مستورا» گفت: این طرح با محوریت گفتمان‌سازی مفاهیم پایه و آیات کاربردی قرآن در بستر جامعه در قالب حفظ موضوعی قرآن و با محوریت اعتلای خانواده، عفاف و حجاب، کاهش آسیب‌های اجتماعی و مواجهه مؤثر و هدفمند با جریانات معاند در استفاده ابزاری و ناثواب از مفاهیم ارزشمند و والایی همچون «زن، زندگی، آزادی» برگزار می‌شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گرگان، کاربردی‌سازی قرآن کریم را یکی از روش‌های بهره‌مندی از قرآن کریم دانست و افزود: در طرح قرآنی مستورا تلاش شده است تا با در دسترس قرار گرفتن 12 فراز کاربردی از قرآن در 12 روز، نسل نو و جوان بتوانند به‌صورت کاربردی، تدبری و با نگاه عمیق دریافت بهتری از این کتاب نورانی داشته باشند.

حجت‌الاسلام محمدزاده با اشاره به اینکه این طرح افراد بالای 15 سال را شامل می‌شود، ادامه داد: این طرح ویژه اقشار مختلف مردم اعم از دانش‌آموزان در همه مقاطع تحصیلی، عموم بزرگسالان به‌ویژه معلمان، اساتید، کنشگران فرهنگی، قرآنی و حافظان قرآن کریم خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه اگرچه زمان ثبت‌نام خاتمه یافته است، گفت: علاقه‌مندان می‌توانند برای شرکت در این مسابقه در کانال @masturaa در پلتفرم‌های مجازی ایرانی عضو شوند و به سؤالات پاسخ دهند.

انتهای پیام
captcha