کد خبر: 4104878
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۱

کتابخانه ویژه معلولان در گالیکش افتتاح شد

به‌مناسبت هفته جهانی معلولان کتابخانه ویژه معلولان با حضور امام جمعه گالیکش و برخی از مسئولان شهرستانی روز گذشته، 14 آذرماه در مرکز مثبت زندگی شهرستان گالیکش افتتاح شد.

کتابخانه ویژه معلولین در گالیکش افتتاح شدبه گزارش ایکنا از گلستان، به‌مناسبت هفته جهانی معلولان کتابخانه ویژه معلولان با حضور امام جمعه گالیکش و برخی از مسئولان شهرستانی روز گذشته، 14 آذرماه در مرکز مثبت زندگی شهرستان گالیکش افتتاح شد.

امام جمعه گالیکش در این مراسم گفت: ارائه خدمات به معلولان را نمی‌توان صرفاً عملی نیکوکارانه و نوع دوستانه دانست، زیرا همه افراد حق دارند از امکانات عمومی به‌طور مناسب استفاده کنند. لذا رسیدگی به نیازهای معلولان باید در اولویت قرار بگیرد.

حجت‌الاسلام دلبری گفت: یکی از شرایط لازم برای تحقق نیازهای معلولان ایجاد ظرفیت‌ها و فرصت‌های برابر برای بهبود شرایط زندگی است، تنها در این صورت توانمندی‌های آنها بروز می‌کند.

امام جمعه گالیکش تصریح کرد: معلولان مانند تمام افراد سالم از حق مساوی برای بهره‌مندی از امکانات رفاهی، تجهیزاتی و عمومی برخور دارند.کتابخانه‌های عمومی امروزه سعی در برآوردن نیاز اطلاعاتی اقشار مختلف جامعه دارند و در برنامه‌ریزی برای این کتابخانه‌ها باید همواره نیازهای ویژه این گروه در نظر گرفته شود.

وی گفت: ایجاد مراکز تفریحی و استفاده از فضای مطالعاتی ویژه معلولان باید مورد توجه مسئولان قرار بگیرد تا این افراد بتوانند به راحتی در جامعه تأثیرگذار باشند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha