کد خبر: 4103995
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۰
مدیرعامل مهد قرآن کشور بیان کرد:

تربیت بیش از چهار هزار حافظ کل در مهدقرآن‌های کشور

مدیرعامل مهد قرآن کشور از تربیت بیش از چهار هزارحافظ کل در مهدقرآن‌های کشور خبر داد و گفت: در چهاردهمین دوره آزمون حفظ قرآن مهد قرآن‌های کشور ۴۶ نفر موفق به کسب حدنصاب نمره قبولی شده و گواهینامه حفظ قرآن را دریافت کردند.

چاووشی مدیر عامل مهد قرآن کشور

به گزارش ایکنا از گلستان، سید محمود چاوشی مدیر عامل مهدقرآن کشور در مراسم اختتامیه چهاردهمین دوره آزمون سراسری حفظ قرآن و تجلیل از برگزیدگان حافظان مهد قرآن سراسر کشور که امروزه، ۱۱ آذر در تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار شد، با بیان اینکه 30 سال از تأسیس مهد قرآن گذشته و این حرکت ارزشمند در کشور بسیار تاثیرگذار بوده است، گفت: به گفته اساتید قرآنی قبل از تأسیس مهد قرآن تعداد حافظان در کل کشور خیلی اندک بود ولی به لطف الهی با توجه به گذشت ۳۰ سال از فعالیت‌ مهد قرآن این موسسه توانست قریب به 4000 حافظ کل قرآن در کشور تربیت کند.

مدیر عامل مهد قرآن کشور تصریح کرد: همه این توفیقات را مدیون مجاهدت‌ها و تلاش‌های مربیان قرآن و مدیران با اخلاص مهدقرآن‌های استان‌ها و شهرستان‌ها و به خصوص افرادی که در دفتر مرکزی طی این 30 سال تلاش کردند هستیم.

چاووشی با بیان‌اینکه جلسات قرآن در اوایل دهه 60 و 70 بصورت سنتی برگزار می‌شد،‌ افزود: مهدقرآن یک تحولی بزرگ در نظام آموزشی برای حفظ قرآن ایجاد کرد، لذا بحث آزمون حفظ قرآن را مطرح و صدور مدرک حفظ قرآن برای اولین بار در کشور ایجاد شد.

مدیر عامل مهد قرآن کشور اظهار کرد: امروز شاهد این هستیم که مؤسسه مهدقرآن در بیست استان کشور دارای 143 شعبه در استان و شهرستان‌ها و بیش از سه هزار مربی این فعالیت‌ها را رصد می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه ده‌ها هزار قرآن آموز در سطوح مختلف حفظ در کلاس‌های مهدقرآن حضور دارند، افزود: برخی از حافظان مهدقرآن مؤسسه جدیدی ایجاد کردند و هر کدام از آنها هزاران حافظ قرآن را تربيت کرده و این خود قوت قلبی برای این موسسه می‌باشد.

مدیر عامل مهد قرآن کشور با بیان اینکه چهاردهمین دوره آزمون حفظ قرآن ویژه حافظان مهدقرآن به میزبانی گلستان برگزار شد، گفت: این دوره در دو مرحله استانی و کشوری آزمون برگزار شد و 130 حافظ کل قرآن در مرحله استانی در آزمون شفاهی و کتبی شرکت کردند و افراد راه‌یافته به مرحله کشوری 78 نفر بودند که به استان گلستان دعوت شدند.

مدیر عامل مهد قرآن کشور تصریح کرد: دو تیم داوری در بخش خواهران و یک تیم در بخش برادران موضوع ارزیابی حفاظ را بر عهده داشتند و در نهایت از ۷۸ نفر شرکت کنند ۴۶ نفر موفق شدند به کسب حد نصاب قبولی شده و گواهینامه حفظ قرآن را دریافت کردند.

چاوشی به آمار رده سنی حافظان اشاره کردوگفت: در این دوره از رقابت‌ها چهار نفر از دهه 90، بیست نفر از دهه 80، هشت نفر از دهه 70، بیست و پنج نفر از دهه 60 ، پانزده نفر از دهه 50 و پنج نفر از دهه 40 شرکت کردند و این نشان می‌دهد که مهدقرآن توانسته در تمام دوره‌های سنی تاثیرگذار باشد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha