کد خبر: 4101726
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۴

برگزاری نخستین جشنواره ملی «صنایع‌دستی بسیج» در گلستان

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان از برگزاری نخستین جشنواره سراسری صنایع‌دستی بسیج و تدارک برنامه و فعالیت‌های فرهنگی به‌مناسبت بزرگداشت هفته بسیج در استان خبر داد.

ساوری مدیر کل میراث فرهنگی و صنایع دستی گلستانبه‌ گزارش ایکنا از گلستان، به نقل از روابط‌ عمومی اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان، محمدجواد ساوری، مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان امروز، دوم آذرماه ضمن تبریک هفته بسیج و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام انقلاب، دفاع مقدس، مدافع حرم و به‌ویژه شهدای امنیت، با اعلام این خبر گفت: پایگاه بسیج قمر بنی‌هاشم(ع) اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی را به‌ مناسبت گرامیداشت هفته بسیج برنامه‌ریزی کرده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان با تشریح برنامه‌های این هفته بیان کرد: نخستین دوره جشنواره سراسری صنایع‌دستی بسیج با همکاری سازمان بسیج هنرمندان و به‌مناسبت گرامیداشت هفته بسیج از ۵ تا ۹ آذرماه در استان گلستان هم‌زمان با سراسر کشور با رویکرد معرفی صنایع‌دستی و هنرهای سنتی، اشتغال‌زایی و حمایت از صنعتگران استان در گرگان برگزار می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری وصنایع‌دستی گلستان تصریح کرد: این جشنواره در قالب محصولات و تولیدات صنایع‌دستی و هنرهای سنتی ایرانی به‌صورت دو مرحله استانی و ملی اجرایی می‌شود. دبیرخانه نخستین جشنواره ملی صنایع‌دستی بسیج در اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان تشکیل‌شده و در حال جمع‌آوری آثار صنایع‌دستی و هنرهای سنتی برای ارزیابی در مرحله استانی است.

ساوری ادامه داد: هنرمندان صنایع‌دستی و هنرهای سنتی استان با توجه به دستورالعمل اجرایی این جشنواره که به‌مناسبت هفته بسیج برگزار می‌شود، با ارائه آثار فاخر در این رویداد شرکت می‌کنند.

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان گفت: پس از گذر از مرحله استانی و راه‌یابی آثار برگزیده و نمایش آثار در نمایشگاه استانی، مرحله ملی این رویداد در اسفندماه سال جاری توسط معاون صنایع‌دستی کشور برنامه‌ریزی شده است.

وی در ادامه تصریح کرد: تبلیغات محیطی و فضاسازی، نشست با همکاران بسیجی و تقدیر از بسیجیان نمونه اداره‌کل و برگزاری نمایشگاه عکس از جمله برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی برنامه‌ریزی‌ شده توسط پایگاه قمر بنی‌هاشم(ع) اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان است.

هفته بسیج از بیست و نهم آبان‌ماه آغاز و تا پنجم آذرماه ادامه دارد برهمین اساس یکشنبه 29 آبان‌ماه روز بسیج سازندگی و پیشرفت، دوشنبه 30 آبان‌ماه بسیج مسجد محوری و جامعه اسلامی، سه‌شنبه اول آذر بسیج نوآوری و جهاد علمی، چهارشنبه دوم آذر بسیج مردم‌سالاری، ایران قوی و مستقل، پنج‌شنبه سوم آذر بسیج مظهر جهاد و شهادت، جمعه چهارم آذر بسیج، ایمان و تربیت اسلامی و شنبه پنجم آذر بسیج مقاومت و اقتدار ملی نام‌گذاری شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha