کد خبر: 4067004
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۵

بیان دستاوردهای جهاد‌دانشگاهی از مصادیق جهاد‌تبیین است

مسئول نمایندگی نهاد رهبری در دانشگاه‌های گلستان گفت: اقدامات و دستاودهای جهاد‌دانشگاهی با توجه به منویات مقام معظم رهبری و در راستای گفتمان امامین انقلاب بسیار ارزنده بوده، لذا بیان این دستاودها یکی از مصادیق جهاد‌تبیین است.

حجت الاسلام مازندرانی مسئول نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های گلستانبه گزارش ایکنا از گلستان، حسینعلی مازندرانی، مسئول نمایندگی نهاد رهبری در دانشگاه‌های گلستان در دیدار با رئیس و مدیران جهاددانشگاهی که امروز، 6 تیرماه در سالن جلسات جهاددانشگاهی گلستان برگزار شد، گفت: اقدامات جهاددانشگاهی با توجه به منویات مقام معظم رهبری و در راستای گفتمان امامین انقلاب بسیار ارزنده بوده و باید این اقدامات برای بهره‌برداری و دیده شدن نهادی فاخر مورد توجه عمومی قرار بگیرد، لذا بیان این دستاودها یکی از مصادیق جهاد‌تبیین است.

مسئول نمایندگی نهاد رهبری در دانشگاه‌های گلستان گفت: تجمیع نیروهای جوان،  خوش‌فکر و اهل علم و پژوهش در جهاد‌دانشگاهی کاری شایسته و ارزشمند است و انجام چنین فعالیت‌هایی ارزش مضاعف دارد.

حجت‌الاسلام مازندرانی به دستاوردهای نظام اسلامی در مقایسه با رژیم پهلوی پرداخت و گفت: امروزه به برکت نظام اسلامی و خون شهدا کشور از لحاظ امکانات در شرایط بسیار خوبی قرار دارد و بسیاری از منابع و امکانات بهره‌برداری در اختیار مردم قرار دارد در حالی که در رژیم پهلوی بسیاری از امکانات یا وجود نداشت و یا اگر بود خیلی کم بود.

مسئول نمایندگی نهاد‌رهبری در دانشگاه‌های گلستان با بیان‌ اینکه کارهای زیربنایی فراوانی انجام شده اما با ایده‌آل فاصله داریم و این در حالی است که در زمان پهلوی درآمد و حقوقی وجود نداشت و مردم با کشاورزی و دامداری امرار معاش می‌کردند، افزود: وضعیت بهداشت ما قابل قیاس با آن زمان نیست چراکه در زمان پهلوی پزشکان هندی، پاکستانی در کشور طبابت می‌کردند اما امروز ایران اسلامی به دنیا پزشک صادر می‌کند کمااینکه در قضیه کرونا عملکرد کشور نسبت به جهان، عالی و در حد بالا بود.

حجت‌الاسلام مازندرانی با بیان‌ اینکه امروزه نظام جمهوری اسلامی ایران از مقتدرترین نظام‌هاست، افزود: این دستاوردهای نظام اسلامی است که این انقلاب را نسبت به انقلاب‌های دیگر متمایز ساخته است، لذا کشور در حوزه‌های مختلف اعم از معنویت و اخلاق، دین، فرهنگ، سیاست، اقتصاد، مسائل اجتماعی‌، نظامی و... به پیشرفت‌هایی رسیده که از این رو، دشمنان انقلاب اسلامی همواره درصدد کتمان یا آسیب‌رسانی به این دستاوردها هستند.

وی به خطبه 86 نهج‌البلاغه امام علی(ع) که می‌فرمایند «فزهر المصباح الهدی فی قلبه» يكی از ويژگی‌های عباد واقعی خدا را درخشيدن چراغ هدايت در قلب آنان می‌داند، اشاره کرد و گفت: قلب از نگاه قرآن و ائمه طاهرين‌(ع) به منزله يک خزانه است که هر چه انسان با اختيار از مواد مثبت و منفی با اين قلب وارد كند، خداوند هم بعد از شايستگی انسان فيوضاتش را در اين خزينه قرار می‌دهد.

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha