کد خبر: 4066462
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۷
رئیس مرکز بزرگ اسلامی گلستان:

ترویج گفتمان امامین انقلاب از اهداف اولیه تبلیغ دینی است

رئیس مرکز بزرگ اسلامی گلستان با بیان‌ اینکه ترویج گفتمان امامین انقلاب از اهداف اولیه تبلیغ دینی است، افزود: کار تبلیغاتی و فرهنگی مختص به یک قشر خاص طلاب و روحانیون نیست بلکه همه اقشار جامعه در آن سهیم هستند تا در رفع آسیب‌های اجتماعی آن تلاش کنند.

حجت الاسلام دیلمی رئیس مرکز اسلامی گلستانبه گزارش ایکنا از گلستان، حجت‌الاسلام دیلمی، رئیس مرکز بزرگ اسلامی گلستان در گفت‌و‌گو با ایکنا از گلستان به مناسبت هفته تبلیغ و اطلاع‌رسانی دینی گفت: تبلیغ و ترویج دین از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا گذشتگان نیز با تلاش‌های خود دین را زنده نگه داشته و سبب انتقال آن به نسل‌های بعد شدند لذا همه ما در مقابل دین مسئول هستیم؛ هدف بعثت پیامبران تبلیغ دین بوده است.

حجت‌الاسلام دیلم خداوند به پیامبر اکرم‌(ص) فرمود که دین را ابلاغ کند و براساس وجه اصلی دین تسلیم بودن در مقابل خداوند است و امام‌(ره) تمام سعی خود را بر وحدت گذاشتند.

رئیس مرکز بزرگ اسلامی گلستان بیان‌ کرد: سابقه کار تبلیغی که امروزه روحانیت پرچمدار آن است به زمان حضرت آدم‌(ع) برمی‌گردد و تا زمان حضرت محمد‌(ص)، توسط انبیا اللهی پیگیری شد و بعد از آن، ائمه معصومین‌(ع) در راه آشنا کردن قلوب مردم با خداوند یگانه متحمل زحمات بسیار شدند تا اینکه این معارف به ما انتقال پیدا کرد.

حجت‌الاسلام دیلمی با بیان‌ اینکه سازمان تبلیغات به تعبیر رهبر انقلاب ضریبی فزاینده یافته و این همان رسالت تبیین اسلام ناب است، افزود: کاری که رهبر انقلاب به سازمان تبلیغات سپرده‌اند خیلی پراهمیت و ویژه است و رهبر انقلاب تبیین اسلام ناب محمدی را از سازمان تبلیغات خواسته‌اند و اصلاً فلسفه وجودی سازمان تبلیغات همین است.

وی با بیان‌ اینکه امروزه ابزارهای تبلیغی دشمنان تغییر کرده است، افزود: یکی از اهداف دشمنان ایجاد تفرقه و اختلاف بین مذاهب اسلامی بوده که باید از ابزارهای مختلف تبلیغی برای خنثی‌سازی توطئه‌های دشمنان استفاده کنیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :