کد خبر: 4066311
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۰
امام جمعه گرگان:

راه‌اندازی پتروشیمی گلستان در اقتصاد و اشتغال‌زایی موثر است

امام جمعه گرگان با قدردانی از تلاش‌های قوه قضائیه برای رفع مشکلات مجتمع پتروشیمی گلستان گفت: راه‌اندازی پتروشیمی گلستان در توسعه، اقتصاد و اشتغال‌زایی استان گلستان موثر است.

آیت الله نورمفیدی امام جمعه گرگان

به گزارش ایکنا از گلستان، آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته به سخنان امیر المونین(ع) در نهج البلاغه در باب صدقه اشاره کرد و گفت: صدقه دوای شفا بخش است و البته منظور این نیست که وقتی فردی بیمار شد به پزشک مراجعه نکنید بلکه صدقه یک سری اسباب معنوی و وحیانی هستند که انسان باید در کنار سبب های دنیوی عوامل معنوی بهره‌مند شوند.

امام جمعه گرگان به بیانات امام علی(ع) در مورد تجسم اعمال در قیامت اشاره کرد و گفت: در آیاتی از قرآن آمده کسانی که مال یتیم را به ظلم می‌خوردند در شکم خود آتش وارد می‌کنند و این آتش از وجود انسان شعله ور می‌شود هر کاری که انسان در دنیا انجام می‌دهد در قیامت در چشم انسان ظاهر می‌شود و باید سعی کنیم اعمالی را انجام دهیم چهره خوب و نمود خوب در قیامت داشته باشد.

آیت‌الله نورمفیدی به روز آخر ماه ذیقعده مصادف با شهادت امام جواد(ع) اشاره کرد و گفت:در روایتی از امام جواد نقل شده که اگر انسان خدا را ناظر بر اعمال خود ببیند و از یاد خدا غافل نباشد این مقوله این سبک زندگی انسان تاثیر گذاشته و هر کار و رفتاری را انجام نخواهد داد.

امام جمعه گرگان با اشاره به هفته قوه قضاییه گفت: به مناسبت شهادت رئیس وقت قوه قضاییه آیت‌الله شهید بهشتی و ۷۲ تن از یارانش در سال‌های اول انقلاب، این ایام به احترام شهید بهشتی که از نوابغ زمان خود و شخصیتی کم‌نظیر بود، هفته قوه قضاییه نامگذاری شده است.

وی رسالت قوه قضاییه نسبت به قوای دیگر با اهمیت برشمرد و گفت: هر کشوری از سه قوه قضاییه، مجریه و مقننه تشکیل شده اما بار مسئولیت‌ها بیشتر بر دوش قوه قضاییه است لذا آیات قرآن بر اهمیت قوه قضاییه تاکید داشته و براحقاق حق و حقوق عامه مردم و آداب قاضی بیشتر از قوای دیگر سخن به میان آمده است.

امام جمعه گرگان به راه‌اندازی کارخانه پتروشیمی در گلستان اشاره کرد و گفت: با آغاز تکمیل این پروژه بدون شک بارقه‌ها و درب‌های امید به روی مردم و ۹۰ هزار سهامدار گشوده می‌شود و بر ۲ مقوله اقتصادی و اشتغالزایی مشخص تاثیرگذار خواهد بود.

آیت‌الله نورمفیدی با بیان اینکه در سفرهای جداگانه رئیس قوه قضاییه و رئیس جمهور به استان در سال گذشته، مشکل این پروژه به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت، افزود: البته در جهت حل معضلات این پروژه، نباید زحمات و پیگیری‌های استاندار، مجمع نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و سایر مدیران مربوطه را نادیده گرفت.

آیت‌الله نورمفیدی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: امروز دشمنان در شرایط حساس کنونی به دنبال یاس و ناامیدی در بین مردم هستند و با بیان افکار نادرستی که مسئولان و مدیران در کشور ناتوان هستند می‌خواهند امید و انگیزه را در مردم از بین ببرند، لذا باید نسبت به اقدامات دشمن هوشیار بود.

وی با بیان‌اینکه کسی که یاس و ناامیدی تزریق می‌کند در واقع آب به آسیاب دشمن می‌ریزد، افزود: بیشتر حرف و سخن مردم از گرانی اجناس است و من به شخصه امیدوار و مطمئن هستم که مسئولان نظام می‌توانند این مشکلات را حل نمایند تا گرانی مهار شود و آرامش برای مردم ایجاد نمایند.

 

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :