دولت باید برای گرانی قیمت‌ها در کشور تدابیری را اتخاذ کند
کد خبر: 4060013
تاریخ انتشار : ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۰
امام جمعه گرگان:

دولت باید برای گرانی قیمت‌ها در کشور تدابیری را اتخاذ کند

امام جمعه گرگان با بیان‌اینکه دولت باید برای گرانی قیمت‌ها در کشور تدابیری را اتخاذ کند، افزود: با توجه به فرارسیدن رسیدن روز مجلس دولت باید قوانینی را در خصوص گرانی‌ها تدوین نماید تا باعث آزردگی حال مردم نشود.

آیت الله نورمفیدی امام جمعه گرگان

به گزارش ایکنا از گلستان، آیت‌الله سید کاظم نورمفیدی، امام جمعه گرگان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته گرگان ضمن تسلیت به مناسبت سالروز شهادت امام صادق(ع) اظهار کرد: مذهب تشیع از آنجا که بسیاری از معارف خود را از امام جعفر صادق(ع) به یادگار دارد و آن حضرت نقش بسزایی در تبیین چارچوب‌های نظری و فقهی شیعه داشته است و شرایط سیاسی حاکم بر دوران امام صادق(ع) طوری رقم خورد که آن حضرت فرصت مناسبی برای تدریس علوم اسلامی داشت به طوری که بنا بر نقلی حدود ۴ هزار نفر پای درس آن حضرت در مقاطع مختلف رسیده‌اند.

امام جمعه گرگان ادامه داد: یک اصل کلی که امام صادق(ع) در برخورد با مخالفان فکری و اعتقادی داشتند، بحث تبیین، روشنگری و ارتباط بود تا با این راه بتوانند حداکثر هدایت و ارشاد را در شخص مقابل داشته باشند. امام صادق(ع) این شیوه را هم در برابر غیر شیعه و هم در برابر غیر مسلمانان داشتند. به عنوان مثال مالک بن انس از شیعیان امام صادق(ع) نبود، اما او که در مدینه ساکن بود، با امام صادق(ع) ارتباط داشت و به خانه ایشان می رفت امام صادق ( ع) او را مورد محبت خود قرار می‌داد.

آیت‌الله نورمفیدی به حدیثی از امام صادق(ع) در مورد گرانی بازار و اجناس و تاثیرات آن بر زندگی اشاره کرد و گفت: گرانی بازار و اجناس آثار سویی همچون بداخلاقی اخلاقی، سوءظن و افسردگی به همراه دارد ما همه پیرو مکتب امام صادق (ع) هستیم و نباید جامعه به این سه اثر گرانی دچار شود.

امام جمعه گرگان با بیان‌اینکه دولت باید برای گرانی قیمت‌ها در کشور تدابیری را اتخاذ کند، افزود: با توجه به اینکه برخی گرانی‌ها از روی ناچاری بود اما برخی در این میان به بهانه‌های مختلف سو استفاده کردند و دست به گرانی کالاها و اجناس دیگر زدند کا با توجه به فرارسیدن رسیدن روز مجلس باید قوانینی را در خصوص این گرانی‌ها تدوین نماید تا باعث آزردگی حال مردم نشود.

وی به حادثه ریزش ساختمان متروپل در آبادان و کشته و مجروح شدن چندین نفر اشاره و ضمن تسلیت به بازماندگان این حادثه تاسف بار گفت: مسئولان باید با متخلفین این حادثه که در نظارت‌ها کوتاهی داشتند برخورد جدی و قاطعانه‌ای داشته باشند تا دیگر شاهد چنین حوادثی در کشور نباشیم.

امام جمعه گرگان به سالروز ولادت حضرت معصومه (س) اشاره کرد و گفت:حضرت معصومه(س) بانوی بزرگواری که به عشق برادر از مدینه حرکت کرد اما در راه قم وفات کرد به برکت وجود فاطمه معصومه(س) حوزه علمیه شکل گرفت و این روز به عنوان روز دختر نامگذاری شده و توصیه ما از روایات ائمه اطهار(ع) این است که دو اصل اساسی محبت پدر و مادر و تکریم فرزندان باید در دستور کار باشد.

 

انتهای پیام
captcha