کد خبر: 4053856
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۴

فعالیت بیش از هزار پایگاه ثابت و سیار جمع‌آوری زکات فطریه در گلستان

مدیر کل کمیته امداد استان گلستان از فعالیت یک هزار و 210 پایگاه ثابت و سیار جمع‌آوری زکات فطریه در روز عید فطر خبر داد.

بابایی مدیر کل امداد گلستان

به گزارش ایکنا از گلستان، به نقل از پایگاه اطلاع ‌رسانی کمیته امداد،عیسی بابایی، مدیرکل کمیته امداد استان گلستان گفت: مردم خیر و نیکوکار استان می‌توانند با روش #۵*۰۱۷*۸۸۷۷*فطریه و کفاره خود را برای کمک به مددجویان تحت حمایت این نهاد واریز کنند.

مدیر کل کمیته امداد گلستان با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین برنامه‌های کمیته امداد در ماه مبارک رمضان دریافت فطریه و کفاره است، گفت: براساس دستورالعمل دبیرخانه شورای زکات کمیته امداد امام(ره) و زمینه برنامه‌ریزی برای چگونگی ساماندهی جمع‌آوری کمک‌های زکات فطریه در روز عید فطر، اقدامات لازم در سطح استان به‌ویژه دستگاه‌های اجرایی از جمله دفتر نماینده محترم ولی فقیه در استان گلستان، استانداری گلستان، فرمانداری‌ها، بهزیستی، نیروی انتظامی، سازمان تبلیغات اسلامی، کانون‌های مساجد و شوراهای شهر و روستا صورت گرفته است.

بابایی با اشاره به هماهنگی بعمل آمده در جلسه ستاد صدورمجوز جمع‌آوری زکات فطریه، افزود: به‌منظور هم‌افزایی در برگزاری برنامه‌ها و ایجاد هماهنگی و جلوگیری از تعددمراکز دریافت فطریه در روز عیدفطر، تمامی صندوق‌های مستقر در مصلی‌های‌ نماز عیدفطر، با اخذ مجوزهای لازم از مراجع ذی‌ربط، زکات فطره روزه‌داران را جمع‌آوری می‌کنند.

مدیر کل کمیته امداد گلستان با توجه به ساماندهی مراکز جمع آوری زکات فطریه در سطح استان تصریح کرد: مردم خیرو روزه‌دار گلستان، از اهداء زکات فطریه خود به مراکز غیر مجازی که فاقد آرم و لوگوی تایید شده دبیرخانه شورای زکات می‌باشند، خودداری نمایند.

وی افزود: روش‌ پرداخت الکترونیکی زکات فطره بسیار کمک کننده در خدمت رسانی سریعتر به نیازمندان و محرومان است.

بابایی تصریح کرد: این نهاد امسال با شماره کارت مجازی ۰۲۲۶-۹۹۹۷-۹۹۱۸-۶۰۳۷ بابت فطریه عام، شماره کارت مجازی ۰۵۹۴-۵۰۰۳-۹۹۷۹-۶۰۳۷ بابت فطریه سادات، شماره کارت مجازی ۰۲۹۷-۵۰۰۳-۹۹۷۹-۶۰۳۷ نزد بانک ملی آماده دریافت کفاره عمد و غیرعمد هم استانی‌های روزه‌دار است.

مدیر کل کمیته امداد استان گلستان بیان کرد: سال گذشته هم استانی‌های عزیز، ۱۸میلیارد و ۵۰۰میلیون تومان زکات فطره و کفاره برای کمک به مستضعفان و نیازمندان پرداخت کردند که پیش بینی می‌شود در سال‌جاری بیش‌از ۳۲میلیارد تومان جمع آوری شود.

وی با اشاره به اینکه بخش عمده‌ زکات فطره شهروندان صرف امور معیشتی اقشار محروم و مددجویان کمیته امداد می‌شود، گفت: از ساعات اولیه عید سعید فطر، پایگاه‌های کمیته امداد با بسیج همه امکانات و با حضور مؤثر میدانی، آماده دریافت زکات فطره روزه ‌داران هستند و در سریع‌ترین زمان ممکن با توجه به لیست مددجویان تحت حمایت و نیازمندان مناطق مختلف این استان نسبت به هزینه کرد فطریه خیران و با رعایت احکام فقهی فطریه عام و سادات اقدام می‌شود.

بابایی تصریح کرد: مردم خداجوی استان می‌توانندبا مراجعه به پایگاه اینترنتیemdad.ir و از طریق پایگاه‌ها، دفاتر و مراکز نیکوکاری کمیته امداد در سراسر استان و میعادگاه‌های نماز پرشکوه عید سعید فطر، کفاره و فطریه خود را پرداخت کنند.

وی افزود: وجوه جمع‌آوری‌شده فطریه از شهری به شهر دیگر منتقل نمی‌شودو در میان نیازمندان همان منطقه توزیع می‌شود.


انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha