کد خبر: 4042967
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۶
امام جمعه گنبدکاووس:

امام جمعه گنبدکاووس با بیان اینکه گفتمان انقلاب اسلامی بهترین روش جهاد تبیین است، گفت: در یک جامعه اسلامی و در یک شهر دینی باید مسجد و اماکن مقدس محور توسعه و تبیین گفتمان مکتب اسلام و انقلاب اسلامی قرار گیرد.

حجت الاسلام ترابی امام جمعه گنبد کاووس

به گزارش ایکنا از گلستان، حجت‌الاسلام والمسلمین محمود ترابی، امام جمعه گنبدکاووس در نهمین نشست گفتمان جهاد تبیین با محوریت بیاینه گام دوم انقلاب که ۲۳ اسفند در محل مصلی امام جعفر صادق (ع) گنبدکاووس برگزار شد، گفت: گفتمان انقلاب همان گفتمان امام راحل و رهبر معظم انقلاب است که بر پایه احکام نورانی اسلام استخراج و بیان شدند.

امام جمعه گنبد کاووس با بیان اینکه برای دفاع و تبیین گفتمان انقلاب اسلامی باید شناخت کافی از دستاوردهای نظام داشته باشیم، افزود: بدون شناخت نسبت به انقلاب نمی‌توانیم تحلیلی درست از گفتمان انقلاب داشته و آن را به خصوص برای نسل جوان تبیین کنیم.

حجت‌الاسلام ترابی با بیان اینکه برای تبیین گفتمان انقلاب باید نگاه انقلابی داشت، تصریح کرد: امروز دشمنان انقلاب و سایر مکاتب دینی تلاش دارند با مکتب و ایدئولوژی اسلام ناب محمدی(ص) که انقلاب اسلامی مروج آن است، مقابله کنند.

حجت‌الاسلام ترابی با بیان اینکه گفتمان انقلاب اسلامی بهترین روش برای تبیین مفاهیم برای مردم است، افزود: برای گفتمان‌سازی و اجرای بیانیه گام دوم انقلاب برای نسل امروز و فردا نباید منتظر ابلاغ و دستور ماند، باید هر فردی به سهم خودش گام موثر بردارد تا بتوانیم به فرمان ولی امر خود عمل کنیم.

وی بیان کرد: جهاد تبیین در واقع نوعی تلاش مستمر و به هکار بستن تمام نیروها برای بیان آرمان‌های والای انقلاب اسلامی و حقایق مربوط به آن است، لذا معتقدیم جهاد یعنی به کارگیری تمامی نیروها برای اینکه واقعیت‌های جمهوری اسلامی را به خوبی تبیین و اطلاع‌رسانی کنیم.

امام جمعه گنبدکاووس با بیان اینکه باید واقعیت‎های انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن برای جوانان بازگو و تبیین شود، افزود: ایران پس از انقلاب اسلامی از رتبه‌های بالای علمی برخوردار بوده است، لذا باید این دستاوردهای عظیم علمی را برای اقشار مختلف مردم تبیین کنیم.

حجت‌الاسلام ترابی همچنین با تبریک اعیاد شعبانیه و ولادت حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان گفت: معارف اسلامی دارای نظامات زیادی بوده که یکی از آنها نظام تربیتی است.

امام جمعه گنبدکاووس با بیان اینکه مساجد، حسینیه‌ها، بقاع متبرکه و امامزادگان، حرم مطهر ائمه معصومین (ع) و نبی مکرم اسلام (ص) از جمله این ابزارهای نظام تربیتی هستند، تصریح کرد: امروزه برای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان نباید به عکس یا پوستر اکتفا کنیم بلکه باید از مراکز مذهبی برای تربیت نسل آینده و خنثی کردن نقش های دشمنان استفاده کنیم.

حجت‌الاسلام ترابی گفت: در یک جامعه اسلامی و در یک شهر دینی باید مسجد و اماکن مقدس محور توسعه و تبیین گفتمان مکتب اسلام و انقلاب اسلامی قرار گیرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: