کد خبر: 3936683
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۵
مدیر اجرایی سازمان دانشجویان واحد گلستان‌ گفت: طرح محرومیت‌زدایی «مهرباران» با هدف آموزش در مناطق محروم، حاشیه شهرها و روستاهای دور افتاده و کم برخوردار استان گلستان‌ اجرا می‌شود.

آغاز طرح محرومیت زدایی« مهر باران » در گلستان علیرضا سعیدی، مدیر اجرایی سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی واحد گلستان در گفت‌وگو با ایکنا از گلستان، اظهار کرد: طرح محرومیت‌زدایی «مهرباران» با موضوع آموزشی و تربیتی شهید عاطفی نژاد در قالب اردوهای جهادی «مهر باران» به همت سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی واحد استان گلستان با هدف آموزش در مناطق محروم، حاشیه شهرها و روستاهای دور افتاده و کم برخوردار استان گلستان در حال اجرا است.

وی افزود: بسیاری از دانش‌آموزان استان که دسترسی به اینترنت و امکانات استفاده از کلاس‌های آنلاین و مجازی را ندارند؛ جامعه هدف این رویداد جهادی و خدا پسندانه هستند. در کنار آموزش تحصیل دانش‌آموزان، برنامه‌های تربیتی و همچنین بسته‌های فرهنگی نیز به منظور تشویق و دلگرمی به آنان اهدا می‌شود.

مدیر اجرایی سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی واحد گلستان با بیان اینکه طرح «مهرباران» از ۲۹ آبان شروع شده و تا 6 هفته در مناطق و مدارس معین اجرا می‌شود، گفت: این طرح از ظرفیت و پتانسیل توانمند دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان استان گلستان در مناطق محرومی که از سوی اداره کل آموزش‌و‌پرورش استان معرفی شده‌اند که مشغول به تعلیم و تربیت هستند. اجرای این طرح، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و همچنین فاصله‌گذاری اجتماعی اجرا شد.

وی‌ با بیان اینکه در دوران پساکرونا نیاز بیشتری به چنین طرح خواهیم داشت، افزود‌: در اجرای این طرح، ارگان‌های مختلفی از جمله‌ بسیج دانشجویی سپاه استان، اداره ارشاد اسلامی و غیره  همکاری دارند. این طرح‌های جهادی مقدمه‌ای برای تربیت معلمان توانمند برای تولید نسلی مطلوب خواهد بود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: